TOPlist

eCesty Archív Cestopisy

Cestopisy

Legoland Günzburg

Projděte kouzelným lesem a vstupte do světa z kostiček.

Omiš/Nemira

Omiš je neskutečně zajímavě situované město. Od vnitrozemí jej oddělují pohoří Mosor a Omiška Dinara, na čemž samo o sobě není nic zvláštního. Neobvyklý je ale úzký kaňon mezi oběma pohořími, kterým se z vnitrozemí na pobřeží prodírá řeka Cetina ústící v Omiši do moře.

Kuang Si

3stupňový tyrkysový vodopád Kuang Si je jedním z přírodních divů Laosu.

Wengen

Wengen byl založen ve 13. století jako farmářské komunita, v 19. století přispěli spisovatelé jako Bysshe Schelley a Byron ke vzniku zdejšího turismu.

Kairouan

Město Kairouna, po Mekce, Medině a Jeruzalému čtvrté nejposvátnější místo islámu.

Prasat Mueang Sing

Chrám (prasat) Mueang Sing byl nejzápadnější výspou Khmérské říše.

Stari Grad • Hvar

Stari Grad, jedno z nejstarších měst v Evropě, byl založen roku 385 př. n. l. Řeky a pojmenován Faros. Město zbudovali po obvodu přirozeného zálivu, jenž dodnes výborně chrání zakotvené lodě.

Vídeň

Vídeňská zastávka cestou na Maltu.

Ban Xieng Maen

Ban Xieng Maen je satelitní vesnička se zcela odlišnou atmosférou než Luang Prabang na druhém břehu Mekongu.

Maribor

Na slovinsko-rakouském pomezí – Maribor.

Legoland

Legoland Günzburg

Kanchanaburi

Město Kanchanaburi je nejen svědkem 2. světové války, ale také vstupní branou do mnoha národních parků stejnojmenné provincie.

Sousse

Nejzajímavější na Sousse je zcela jistě staré město – medina. Přesto Sousse není jen medina, najdete zde živé ulice plné lidí, obchodů, aut, hluk a všeho co patří k arabským městům. Medina je podobný labyrint, jen daleko klidnější, s malými krámky pro místní i turisty, kavárnami, jídelnami a samozřejmě historií.

NP Plitvická jezera

Plitvická jezera jsou pravděpodobně nejznámějším chorvatským národním parkem. Tomu také odpovídají davy lidí, kteří se obzvláště koncentrují na krátké stezce nepůsobivějšími místy. Davům se nevyhnete, jediný způsob jak alespoň omezit jak dlouho se s nimi potáhnete je vyrazit brzy ráno, nejlépe v 7 hodin.

Mekong

Mekong je životní tepnou nejen pro Luang Prabang, ale pro celý Laos, Kambodžu, východní Thajsko a jižní Vietnam. Jeho vody brázdí nespočet druhů lodí, je obživou pro milióny a pro mnoho městeček je dodnes nejjednodušším způsobem spojení s okolním světem.

Deník

Fotografie

Fotografie

Deník

Fotografie