TOPlist

eCesty Archív Cestopisy

Cestopisy

Noční Londýn

Jak fotit Londýn během sychravého, mrazivého a sněhovo-deštivého března? Co třeba v noci?

Fotografie

Řecko 2013

Autem k moři, takže koupání, koupání, koupání... ale i na focení nakonec došlo.

Británie 2013

Pracovně v Londýně 10. – 18. 3. 2013.

Thajsko 2008 – první část deníku

Přesně před pěti lety jsme se s Táňou a tehdy čtyřměsíčním Mikim ocitli v Thajsku. Přijel jsem tam vést projekt informačních kampaní o národních parcích Západní pralesní oblasti na pomezí Thajska a Barmy. V Thajsku jsme strávili 8 měsíců, po návratu jsme se opět rozrostli, takže nebyl čas sepisovat zápisky. Teď je tedy konečně dávám dohromady a začal jsem první část pokrývající počáteční dva měsíce pobytu – návštěvu Isanu (severovýchod Thajska) a rezervací a národních parků Západního pralesa.

Ampawa

NP Erawan

NP Kaeng Krachan

NP Khao Laem

NP Khao Phra Wihan

Khmérský chrám Preah Vihear v národním parku Khao Phra Wihan je zosobněním hraničních sporů zemí v jihovýchodní Asii. Patří Kambodži, avšak vstup je pouze z thajské strany (z kambodžské strany se tyčí na vysokém útesu). Z dob vlády Rudých Khmérů leží v zaminovaném území – nedoporučuje se tedy scházet z vyznačených stezek.

DODATEK: Spor o chrám se opět rozhořel pár týdnů po naší návštěvě. Následně nebyl několik let přístupný a od roku 2015, kdy byl nadobro uzavřen přístup z Thajska, je možné jej navštívit již jen z kambodžské strany.

NP Khao Yai

NP Mukdahan

NP Pha Taem

NP Si Nakharin

NP Thong Pha Phum

Rez. Thung Yai East

Rez. Um Phang

Fotografie

Doma

Jsme doma už od včerejška, ale požár v Dubrovniku se podařilo dostat pod kontrolu až dnes...

Dubrovnik

Staré město je obehnáno vysokými kamennými hradbami, které jsou zcela kompletní. Je možné po nich obejít celé město – pokud se vám chce pochodovat 2 km na slunci a dát za to 50 kun, čili něco přes 200 Kč. Hradby byly postaveny mezi 13. a 16. stoletím a patří k nejlepším na světě. Jejich součástí je 16 věží a 3 pevnosti. V pilské bráně je velká cedule s podrobnou mapou starého města. Jsou na ni zaznamenány stovky míst, které byly zničeny nebo poškozeny ostřelováním Srbskou armádou během války 1991-2...