TOPlist

eCesty Archív Media

Media

Etnický večer v čajovně: Chile a Velikonoční ostrov

Nezávislý Východní Timor se stal skutečností

Několik minut po půlnoci z 19. na 20. května se ze stožáru tiše snesla vlajka Organizace spojených národů, pod jejíž správou se území poslední dva roky nacházelo, a místo ní vystoupala vlajka Demokratické republiky Východního Timoru. Tolik strohé agenturní zprávy. Jaká však byla cesta Východního Timoru k tomuto vytouženému dni a co jej čeká dál? Článek zde.

Jak se v Ghaně žije

Po několika týdnech, kdy jsem přespával na koleji campusu University of Ghana v malém pokoji s Mikem, Edmundem a Danielem, přišel jednou Edmund a říká „Davide, máme pro Tebe rodinu, zítra se stěhuješ.“ Tak jsem se přestěhoval do ghanské rodiny. Článek zde.

Jak jsem začal pracovat v Ghaně

Když jsem se dozvěděl, že místem, kde budu půl roku pracovat (nakonec jsem zůstal tři čtvrtě roku) je západoafrická Ghana, byl jsem štěstím bez sebe. Vždyť mít prvního zaměstnavatele, hned po skončení školy, v Africe je pěkná pobídka do života, ne? Článek zde.

Země světa: Mali

„Dobré ráno" na ČT1, 3. 5. kolem 6:15, budu povídat o cestování po západoafrickém Mali a vše s tím souvisejícím.

Východní Timor zvolil prezidenta − cesta k úplné nezávislosti otevřena

Jeden z posledních svědků evropské koloniální nenasytnosti překonal poslední metu ke své úplné nezávislosti: na Východním Timoru v neděli 14. dubna zvolili prvního prezidenta. Jací byli prezidentští kandidáti a jaké jsou vyhlídky Východního Timoru do budoucnosti?

Prezidentské volby na Východním Timoru

V pátek 12. 4. sledujte kolem 7.15 ČT 1. V souvislosti s nadcházející volbou prezidenta na Východním Timoru budu hovořit o Timoru.

Brutální siesta na severu Chile

Článek zde.

Stíny pouště Atacama

Článek zde.

Město s výtahy do nebe

Článek zde.

Záhadný ostrov otázek bez odpovědí, tentokrát na vlastní oči

Článek zde.

Etnický večer v čajovně: Malajsie a Singapur

Malajsie a Singapur, městský stát na ostrově přimykajícím se k jihu Malajsie, jsou spojeny jak kulturně, tak historicky. Podíváme se nejen na tvář nové, rychle se rozvíjející Asie, ale také do klidných a tichých míst, jako jsou historická Melaka, čajové plantáže, ostrov Penang se zvláštním masochistickým rituálem Thaipusam a další. Chybět samozřejmě nebude večeře, tentokrát malajsko-singapurská, doprovázená malajskou a čínskou hudbou.
Kdy: ve středu 24. 4. 2002 od 18:30
Kde: v příjemném prostředí čajovny „U Bílého Anděla", Krásova 17, Praha 3, rezervace na tel. 227 20 357
Za kolik: 150,- Kč

Kluci, kde najdu Bangladéš?

V časopise Safari, číslo 1/2002, si přečtěte o tom, jakou anabází jsem se dostával do Bangladéše a pak z Bangladéše ven. --- V novém Safari na vás taky čekají dalších pokračování seriálů jak na cestách fotografovat a natáčet, rozsáhlý materiál jak cestovat jako „baťůžkář“, články o neobvyklých zimních sportech a spousta dalšího čtení z naší zeměkoule.

Záhadný ostrov otázek bez odpovědí

Článek zde.

Chile, rozdělená země

Článek zde.

Je Tahiti stále rájem? III. – Konečně v ráji

Článek zde.

Je Tahiti stále rájem? II.

Článek zde.

Je Tahiti stále rájem?

Článek zde.

Toulky moderním Sydney

Článek zde.

Toulky tradičním Sydney

Článek zde.