TOPlist

eCesty Archív Redakce

Redakce

Konečně pravé léto?

Konečně i k nám, do Evropy, v posledních měsících dorazila vymoženost, kterou jsme zatím všem tropickým zemím jen záviděli – vleklá vedra...

Dovolená... v Čechách

V následujících týdnech, až do začátku srpna, eCesty mírně ztichnou – nebudou aktualizovány, protože jsem na dovolené. Cokoliv se s nimi bude dít je mimo mou kontrolu :). Nebudu zasílat ani žádné zprávy z cest – není odkud, jelikož celou dobu strávíme v Čechách. První týden na soustředění tchaj-ťi, pak s Táňou dva týdny na tantře. Pokud však i tak chcete cestovat s eCestami, kupujte si Mladý svět, kde mi celé prázdniny vychází seriál o cestě kolem světa. Přeju pěkný červenec, a ať je alespoň tak inspirativní jako ten náš :).

Kola

Po několika letech obcházení obchodů, slintání u výloh a hlavně střádání do prasátka, jsme si s Táňou pořídili kola. Konečně.

Cesta 2003

Už se rýsují zárodky letošní cesty. Kam a jak bude vypadat závisí na několika důležitých okolnostech. Pokud mi bude přát štěstí, můžete se těšit na opravdu zajímavé počtení a pokoukání. A pokud ne, tak vymyslím něco jiného :).

5 let na webu

Na webu se se svými cestovatelskými zážitky producíruju už celých pět let!

První zprávy po cestě 2002

40 filmů a podrobný deník. Na to všechno se tady můžete těšit po naší letošní cestě. Čtěte cestopis Blízký východ 2002.

První zprávy o cestě 2002

Naše letošní cesta by nás měla zavést do horké oblasti Blízkého východu. Z měsíční, sice krátké, ale přeci jen cesty, chceme psát on-line zprávy, po cestě se opět můžete těšit na deník a kupy fotografií.

Formuláře opět fungují...

... takže pomocí nich můžete objednávat novinky a účastnit se soutěže. Zároveň se brzy těšte na první info o naší připravované letošní cestě :).

Něco tady nefunguje...

... a jsou to formuláře na tomhle webu. Zpětně jsem zjisti, že už několik týdnů nefungují formuláře na objednávání novinek a odpovídání na soutěž. Pokud budete chtít udělat jedno nebo druhé, pošlete mi normální e-mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., náš poskytovatel už snad pracuje na nápravě.

Nové země

Nedávno mě trklo jaká je škoda, že se na eCestách „povaluje" spousta roztroušených informací o zemích, které jsem ještě nestačil zpracovat do jedné shrnující stránky. Proto jsme si řekl, že bude určitě lepší prozatím vytvořit stránky sice ne úplné, ale přeci jen obsahující základní informace pro cestování. Postupně přidávám info o dalších zemích Afriky, Asie a Evropy.

Nějak se nám nakupily etnické večery

Počátek roku je pro nás s Táňou cestovatelsky hektický. Zatím ne tím, že bychom se už pouštěli do příprav příští cesty, nýbrž tím, že dlužíme několik etnických večerů výhercům soutěže. Rekonstrukce domečku a taky vánoční prosinec nás připravily o spoustu času, který teď doháníme. Je to ale dohánění příjemné, tak soutěžte, ať máme zase co připravovat :).

Změny na eCestách

Stále rostoucí objem informací mě vedl k první z plánovaných reorganizací stránek. Výsledkem by mělo být sjednocení vzhledu a přehlednější navigace. Změnil jsem strukturu stránek, proto si zkontrolujte případné odkazy a záložky. Snad se Vám tu bude stále líbit.

eCesty v nové podobě!

Po téměř třech letech existence Cest dozrál čas ke změně. Nechci zdržovat dlouhým povídáním, tak jen stručně co se vlastně změnilo:

Expedice on-line

Stále více nás cestuje a stále více se o dění na cestách dozvídáme on-line z Internetu. Proto vznikla nová rubrika Expedice on-line, kde najdete základní informace o průběhu zajímavých expedic.

Plány

O čem si v budoucnu přečtete na eCestách? Jaké jsou mé cestovatelské plány? Vše se dozvíte tady.

EtnoKuchyně

Nová rubrika EtnoKuchyně je tu pro všechny z Vás, kteří si chcete připomenout vůně exotických jídel nebo se připravit na kulinářské požitky, jež Vás na cestách čekají, nebo pro ty, kteří prostě chtějí vyzkoušet něco nového. Vařte s námi! EtnoKuchyně zde.

Nové profily zemí

Utříděním informací a vytvořením pravého navigačního pruhu jsem zpřehlednil informace v profilech jednotlivých zemí. K profilům zemí se dostanete buď přes mapu světa nebo menu „Země" v horní navigační liště každé stránky.

Rádce cestovatele

Otevírám novou rubriku nazvanou Rádce cestovatele. Je pro všechny z Vás, kteří mají otázky ohledně cestování, na něž nemohou nalézt odpovědi. Piště mi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a ptejte se! Zároveň se těšte na odpovědi na nejčastější a nejzajímavější otázky. Rádce zde.

Fotografie z eCest jako elektronické pohlednice

Chcete-li poslat fotografii z eCest jako elektronickou pohlednici, stačí skočit sem, nebo se podívat do rubriky Služby na hlavní stránce.

Nová návštěvní kniha

Ať už se vám eCesty líbí nebo nelíbí, máte teď možnost podělit se s ostatními o svůj názor. Viz odkazy na hlavní stránce v pravém sloupečku „Vzkazy a komentáře", kde můžete přidat svůj názor či komentář do návštěvní knihy, nebo si návštěvní knihu prohlédnout.