TOPlist

eCesty Archív Redakce

Redakce

Vyhledávání v eCestách

Nově jsem na eCesty přidal fulltextové vyhledávání. Stačí napsat hledaná slova (se znaménkem + pokud chcete zahrnout jen dokumenty, v nichž se vyskytují všechna slova) do okýnka v pravém sloupečku na této stránce a zmáčknout „Hledej!".

Ohodnoťte moje stránky

Přidal jsem možnost okomentovat moje stránky. Na hlavní stránce ve sloupečku napravo stačí klepnout na příslušné hodnocení, případně přidat nějaký komentář. Na výsledky se můžete podívat tady.

Nová mapa světa!

Mapku světa z hlavní stránky jsem přesunul do menu na horním okraji obrazovky, stejně tak jako seznam odkazů na země a světadíly (v menu jsou jen dosud popsané země, tj. ty, které mají na mapě modrou barvu). Obojí je teď přístupné z každé stránky.

CKS – jděte rovnou na den, který vyberete v menu!

Do menu „Kde jsem byl před rokem", nahoře v novinkách z cesty kolem světa, jsem přidal možnost odskočit na vybraný den rovnou do deníku. Samozřejmě že jsou zatím dostupné jen dny, které jsem dosud přepsal, další ale budou pravidelně přibývat.

Platidla - kulturní dědictví zemí, se kterým se budete setkávat na každém kroku

Jedna stránka na všechny bankovky a mince byla kvůli délce natahování nepraktická, proto jsem ji rozdělil a každé zemi je teď věnována stránka samostatná, navíc jsem napsal o tom,  jak se liší bankovky a mince v různých zemích, jakou používají ochranu proti padělání a co tedy očekávat v zahraničí.

Deníky z cest

Konečně jsem ze zbavil dalšího menšího dluhu. Do všech deníků od Střípky z Izraele (1991) až po Internetové zprávy z cesty kolem světa (1998-9) jsem doplnil obsah a sjednotil jejich podobu. Deníky si můžete stáhnout a uložit jako dokumenty Wordu 7.0  na stránce věnované deníkům, nebo na hlavní stránce příslušné cesty (viz ikony v záhlaví každé stránky). Cestopisy s deníky zde.

Najděte si svou zemi!

Informace na CESTÁCH se začínají tak hromadit, že už se v nich sám občas ztrácím. Proto jsem se rozhodl přidat další možnost jak se k nim dostat: přes jednotlivé země. Ode dneška tedy začnou přibývat informace utříděné podle zemí (dosud byly jen podle cest) na které se dostanete buď přes mapky, jména v seznamu, nebo malé ikonky světadílů v záhlaví (viz nahoře). Snad tahle změna přispěje ke zpřehlednění... Země zde.

Všechny lasturky světa

Tak se jmenuje nová fotografická příloha CEST. Kupodivu v ní nepůjde o mušle, škeble nebo jiné mořské potvory, ale o... peníze. Lasturky zde.

Fotografie měsíce...

... je nová fotografická rubrika. Něco podobného jsem chtěl udělat už dávno, ale tím pravým impulsem byla teprve Tánina fotka, která tento měsíc vyhrála 1. cenu v soutěži TopFoto časopisu „Fotografie magazín" (viz fotografie měsíce července 1999). Každý měsíc bych chtěl vybrat jednu fotografii, o které si myslím že se docela povedla. Budu vybírat výhradně z fotografií původních, tj. nafocených během mých cest, ať už mnou, nebo někým kdo byl se mnou. Fotografie měsíce zde.

 

Autor

O webu