TOPlist

Web

Změny na titulní stránce

Zjednodušení a větší důraz na obrazovou stránku, to jsou hlavní změny titulní stránky. Podobné změny budou následovat na dalších vybraných stránkách.

Vylepšené fotogalerie

Podoba fotogalerií používaná od přechodu eCesty.cz na redakční systém se časem ukázala ne zcela vyhovující. Po třech letech tedy přichází fotogalerie přehlednější a uživatelsky přívětivější.

Fotografie měsíce podle zemí

Před 14 lety jsem zveřejnil první fotografii měsíce; jejich počet od té doby narostl na 173 a každý měsíc přibývá další. Vedle prohlížení podle let jimi můžete nově brouzdat také podle zemí.

Slide show s články

Na titulní stránku jsem přidal slide show s odkazy na články (BT Content Slider).

Čtenost článků

50 naposledy zobrazených a 50 nejčtenějších článků. Čtenost je počítána od 5. 12. 2011, kdy jsem eCesty převedl na redakční systém.

Joomla 2.5

eCesty fungují na redakčním systému Joomla! od prosince 2011. Z pohledu správce je to paráda, i když bylo třeba proniknout do tajů zkratek typu CSS, PHP či MySQL - a to více než jsem kdy měl v úmyslu. S přípravou Joomla! jsem začal před 3 lety s tehdy dostupnou verzí 1.5. V současnosti je standardem verze 2.5, která umožňuje webové stránky zrychlit a také v mnohém ulehčuje jejich správu.

Inspirace

Poté, co se sloupeček Inspirace na hlavní stránce před týdnem rozrostl o seznam míst, kde jsem byl v aktuální den, a včera i o náhodnou fotografii, přidal jsem jej na další stránky. Zároveň jsem jej přesunul z pravého okraje stránky na levý. Teď tedy Inspiraci najdete také v levém sloupci na hlavních stránkách všech sekcí – Rádce, Cestopisy, Fotografie, Země (včetně stránek jednotlivých kontinentů), Etnosvět a Odkazy.

Kde jsem byl v tento den?

Kde v zahraničí jsem byl v minulosti v tento den? zeptal jsem se nedávno sám sebe. Z myšlenky vzešel nápad a ode dneška už to budu vždy vědět – přehled míst, kde jsem cestoval nebo pobýval v právě aktuální den, včetně odkazů na příslušný deník a fotografie, jsem přidal do pravého sloupce na hlavní stránku cestopisů, fotografií a i celého webu. Je to drobnost, ale pro mě objevná vzpomínka a pro vás možná inspirace. 

Stahování souborů nově

Přidal jsem komponentu pro stahování souborů. Počet stažených souborů je počítán od přechodu na Joomla! v prosinci 2011.

Diskuse a komentáře

Zprovoznil jsem možnost přidávat k článkům a galeriím komentáře, diskutovat, klást otázky apod.

Nové eCesty 3.0 jsou zde!

Ke 14. výročí založení, jež připadá na dnešek, jsem obdařil eCesty novým kabátem. Motivací bylo hned několik – více o nové podobě si můžete přečíst v článku eCesty 3.0 se blíží, níže už zmíním jen pár užitečných tipů k funkčnosti nových stránek.

eCesty 3.0 se blíží

Další sjednocení a zatraktivnění vzhledu, zpřehlednění navigace, zjednodušené správy, a především možnost využít tisíců aplikací a doplňků, které existují pro redakční systém Joomla!, na němž jsou nové eCesty postavené. To jsou hlavní důvody, jež mě poprvé od existence tohoto webu vedly ke změně platformy, na které běží. A proč verze 3.0?

Joomla!

Od začátku existence vytvářím eCesty ve FrontPage. Za těch téměř 13 let jsem se dostal na samu hranici využitelnosti FP, proto už pár měsíců převádím celý web do redakčního systému Joomla!. Jde to pomalu, takže mě ještě hezkých pár měsíců čeká, ale změna už je na obzoru.

eSHOP s fotografiemi

Chcete-li si některé z mých fotografií pověsit do svých pokojů, kanceláří, nebo je třeba darovat, je následující zpráva pro Vás. Právě jsem otevřel nový eSHOP s fotografiemi. Brouzdejte, prohlížejte, objednávejte. A případně pište, pokud máte k eShopu a e-nakupování dotazy, či připomínky.

eCesty na CD

Konec roku 2005 se pro mě nesl v duchu „uvolňování rukou". Po rozhodnutí skončit v polovině roku 2006 ve svém současném zaměstnání jsem dostal chuť dokončit několik záležitosti, které dlouho stály na mrtvém bodě.

Historie webu

Nová titulní stránka

Nová titulní stránka eCest teď víc odpovídá mojí představě co by měly eCesty přinášet. Je míň roztříštěná takže doufám, že se stala přehlednější. Se změnou titulky jsem si po letech konečně vytvořil vlastní ikonku. Před pár dny jsem provedl ještě jednu tichou změnu – přechod z diskusí Blueboard.cz na propracovanější Maxsite.cz.

www.bbraun.cz/cesty > eCesty.cz

Je tomu už téměř 5 let, co jsem si zřídil doménu eCesty.cz a nastavil její přesměrování na www.bbraun.cz/cesty, kde tento web od svého vzniku fyzicky sídlí. Po pěti letech konečně přistupuju k dalšímu kroku: přesunu celého webu na eCesty.cz. Webová adresa www.bbraun.cz/cesty přestane existovat a nahradí ji eCesty.cz.

Formuláře opět fungují...

... takže pomocí nich můžete objednávat novinky a účastnit se soutěže. Zároveň se brzy těšte na první info o naší připravované letošní cestě :).

Něco tady nefunguje...

... a jsou to formuláře na tomhle webu. Zpětně jsem zjisti, že už několik týdnů nefungují formuláře na objednávání novinek a odpovídání na soutěž. Pokud budete chtít udělat jedno nebo druhé, pošlete mi normální e-mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., náš poskytovatel už snad pracuje na nápravě.