TOPlist

eCesty Archív Události

Události

Daniel Teodor

Tak už jsme čtyři! Daník se má čile k světu – je to velký pozorovatel.

Michael Elijáš

Přišel jsem na svět doma, v Benátkách nad Jizerou, asi půl hodiny před půlnocí. Je šero a teplo, máma s tátou mají velkou radost. A teď už jdu spát, jsem z té cesty trochu unavený." Takto nějak možná viděl svůj příchod do rodiny náš prvorozený syn Michael Elijáš. Zcela jistě jsme ho tak ale viděli my s Táni.

Stěhování do svého

Po úporném balení „našeho" pronajatého 2+kk bytu v Praze-Petrovicích, z něhož vzešlo 30 krabic plných krámů, deset kytek a jedna Mourynka (rozuměj kočička) jsme nasedli do auta a odfrčeli do Benátek. Konečně, po téměř čtyřech letech od začátku rekonstrukce. Schody, které jediné chyběly k tomu, abychom mohli všechny krabice, kytky a Mourynku vynést rovnou do podkroví, byly hotové v pět odpoledne, my přijeli v sedm. Skvělé načasování... Nějaký čas budeme ještě žít „v krabicích", a tedy spartansky, ale už v našem :).

Rekonstrukce pokračuje druhou částí

Po delší přestávce jsme opět začali hýbat s domečkem. Tentokrát je na řadě dodělání podkroví, přičemž doufáme, že se nám to povede do konce léta. Pak už bychom se možná mohli nastěhovat, ale to stále ještě necháváme otevřené.

První část rekonstrukce domečku dokončena

Stěhujeme! Zatím sice ne „se“, nýbrž „jen“ babičku, ale i tak je to velký skok. V první části rekonstrukce bylo nastavěno podkroví, položena nová střecha a úplně předělán vnitřek tak, aby spodek, kde bude bydlet babička, byl obyvatelný. Než doděláme podkroví a než se tedy budeme moct nastěhovat i my, bude ještě nějakou dobu trvat. To nejsložitější a nejdražší je však za námi, protože zbytek už je možné dělat postupně a bez vystěhování.

Začínáme rekonstrukci domečku

Dlouho připravovaná rekonstrukce naší budoucí „základny“, domečku v Benátkách nad Jizerou, začíná. Ona už vlastně začala daleko dřív, v únoru 2000, kdy jsme se poprvé sešli s architektem a načrtly naše plány, ale teď začínáme fyzicky.

Svatba

Tak jsme se s Táňou vzali :-))).

V prosinci slavím hned dvojíté výročí