TOPlist

Eilat

Fascinuje mě, že si můžeme zaklepat datlovou palmou a na hlavu nám spadne sprška datlí. Tak klepeme, nechám se otloukat a pak sedíme na zemi a střílíme kolem sebe pecky z už snědených datlí...


Noční jízdu autobusem pouští Negev jsme celkem přežili. Jsme na nejjižnějším cípu Izraele, v Eilatu. Eilat není nic jiného než jen „opékací“ město. Pláže na asi 10kilometrovém izraelském pobřeží Rudého moře jsou jako stvořené pro „rožnění“ a grilování vlastního těla. Nic moc jiného se tady nedá dělat. Pokud si ovšem nechcete udělat malý výlet do Egypta, nebo se podívat do podmořského akvária (v současné době je už i možné projet se Rudým mořem v ponorce).

Fascinuje mě, že si můžeme zaklepat datlovou palmou a na hlavu nám spadne sprška datlí. Tak klepeme, nechám se otloukat a pak sedíme na zemi a střílíme kolem sebe pecky z už snědených datlí.

Izraelské vízum máme sice jen na jeden vstup do Izraele, ale na izraelsko-egyptském hraničním přechodu ukecáváme pohraničníky aby nás „jen tak na skok“ pustili do Egypta. Na egyptské straně dostáváme do pasu dvoutýdenní vízum a jdeme se porozhlédnout po okraji egyptského městečka Taba. Zpátky se dostáváme snadno, jen musíme na izraelské straně projít detektorem kovů. Přeci jen se vracíme z arabské země a každé izraelské mrně přece ví, že „Arabům se nedá věřit“.

V Eilatu všude vládne pohoda a turisti. Jak na plážích, po kterých se kvůli horkému písku vůbec nedá chodit, maximálně tak vznášet, tak v podmořském akváriu. Akvárium je skvělý nápad. Několik desítek metrů do moře vede most, na jehož konci je kruhová věž. Pod hladinou je samozřejmě prosklená, takže nižších patrech se dá pozorovat podmořský život. Tady v Rudém moři je opravdu fascinující. Tolik pestrobarevných ryb, řas, korálů a mušlí jsem ještě neviděl. Ve venkovním bazénu chovají i žraloky. Je hrozné vedro. Skoro vůbec se nepotíme, protože voda se z nás přímo odpařuje.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit