TOPlist

Lomé II.

Na ministerstvu obrany v Lomé moji žádost o průchod hranice nejenže ještě nevyřídili, ale dokonce ji ztratili. Znamenalo to napsat nový dopis, zaplatit další poplatek a čekat...


Lomé

Den 241/27, čtvrtek 10. 3.

Konečně jsem přišel na to, proč mi v Beninu šli pozdě hodinky: Benin má totiž o jednu hodinu posunutý čas, takže patří do stejné časové zóny jako střední Evropa! Moje informace říkaly, že čas se mění až v Nigérii, což zapříčinilo celý problém.

Supermarkety existují, ale chodí do nich jen horních pár tisíc, pro ostatní jsou neúnosně drahé

Na ministerstvu obrany v Lomé moji žádost o průchod hranice nejenže ještě nevyřídili, ale dokonce ji ztratili. Znamenalo to napsat nový dopis, zaplatit další poplatek a čekat. Tentokrát jsem si ale promluvil s nějakým docela vysokým šéfem a proto pak už celkem nebyly problémy – povolení (laissez-passer) jsem dostal v 11 dopoledne.

Na černém trhu jsem si koupil nějaké cedi, abych se měl za co dopravit do Akkry, sbalil si věci a došel na hranici. Ta byla samozřejmě zavřená, necítil jsem ale žádné napětí a lidí s laissez-passer tam bylo víc. Celkem v pohodě jsem prošel a po měsíci se zase octnul v trochu známém prostředí a hlavně v prostředí, kde jsem se mohl s lidmi bavit, protože jsem rozuměl jejich řeči. Prostě jsem se cítil tak trochu jako když se vracím domů.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit