TOPlist

Zpráva z Prahy, ČR – 9. 7. 1999

Cesta kolem světa skončila. Ve čtvrtek 8. 7. jsem se vrátil do Prahy, místa, ze kterého jsem 19. 7. 1998 před 324 dny vyjel. Konec ale nebyl tak hladký, jak jsem si představoval. V Limě jsem se sice vešel do prvního letadla, ale v Atlantě na letišti mě málem zatkli, protože jsem neměl americký vízum (který Češi potřebujou i pro pouhý tranzit - napadlo by vás to?). Pak jsme kvůli bouři nad Atlantou na tři hodiny uvízli v koloně letadel čekajících na vzlet, čímž jsem nestihnul původní let z Curychu do Prahy a musel letět dalším letadlem. Teď už jsem ale doma a užívám si Čech.

Projel jsem 16 zeměmi, ale mám pocit, že jsem každou z nich viděl jen z rychlíku. Těch skoro 11 měsíců se může zdát dlouhá doba, ale na to velké množství tak odlišných kultur naprosto nestačila. V hlavě mi to teď vře, míchá se dohromady a ještě pár měsíců bude trvat, než si dokážu všechno utřídit a než mi řada věcí dojde. Cesta sice skončila, ale dalo by se říct, že bude ještě pokračovat. Pro mě v mojí hlavě a pro vás na této stránce. Zprávy, které jsem posílal, byly jen takové zhuštěné útržky a teprve teď vás zavalím informacema, protože deník, který jsem si celou cestu psal, má asi 1500 stran A5 a navíc jsem vyfotil přes 140 filmů. Zůstaňte proto této stránce věrní - ještě pěknou řádku měsíců bude co číst a prohlížet. Teď si dám pár dní oddych a pak to znovu pomaloučku rozjedu :-).

A nakonec jedno velké poděkování. Patří mým kolegům z B. Braun Medical Petrovi Macounovi a Lence Stiburkové, díky nimž jste měli možnost celou cestu prožívat na webu, vědět kde se právě nacházím a přečíst si co mě čeká dál.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit