TOPlist

eCesty Archív Redakce Web Nové eCesty 3.0 jsou zde!

Nové eCesty 3.0 jsou zde!

Ke 14. výročí založení, jež připadá na dnešek, jsem obdařil eCesty novým kabátem. Motivací bylo hned několik – více o nové podobě si můžete přečíst v článku eCesty 3.0 se blíží, níže už zmíním jen pár užitečných tipů k funkčnosti nových stránek.

Přesměrování starých odkazů

Se změnou platformy se změnila i struktura stránek. Pokud tedy máte na svém webu odkaz někam na eCesty, nemusí už fungovat. Pro důležité stránky jednotlivých sekcí eCest, cestopisů, a také stránky zemí jsem nastavil automatické přesměrování, pro ostatní stránky – včetně obrázků – však ne.

Fotogalerie

Z gruntu jsem předělal fotogalerie. Nyní jsou založené na Cooliris, což je plugin, který funguje pouze v prohlížečích Internet Explorer, FireFox, Chrome a Safari.

V souvislosti s Cooliris bych ještě zmínil navigaci v rámci galerií. Osobně mi přišla trochu netradiční, ale vlastně logická – po vyzkoušení všech ikonek v okně s galerií snadno zjistíte jak co funguje:

  • celou galerii je možné tahat myší, ovšem ne nahoru a dolu, ale doprava a doleva,
  • mezi fotkami se můžete pohybovat i pomocí tlačítek se šipkami – pro projetí celé galerie doporučuji používat šipky nahoru a dolu, jelikož šipky doleva a doprava vás posunou jen v rámci aktuálního řádku s fotkami,
  • každou galerii si můžete spustit jako slideshow,
  • a také ji otevřít v celoobrazovkové režimu (což mimochodem vypadá působivě).

Do fotogalerií jsem zařadil řadu dosud nepublikovaných fotografií, takže si v nich každý najde něco nového.

Praktické ikonky

Na konci většiny stránek najdete malinké ikonky, které vám umožní stránku jednoduše vytisknoutm, nebo poslat odkaz přátelům.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

DOMŮ Archív Redakce Web Nové eCesty 3.0 jsou zde!