TOPlist

eCesty

Mladý svět

Oáza myriád palem

Fotografiemi doprovázím článek „Oáza myriád palem“ v týdeníku Mladý svět, číslo 8/2005.

Údolí, kde popravili Buddhu

Nové buddhy uděláme z polystyrénu.“ – „Nejlepší je zničené buddhy znovu vytesat z kamene.“ – „A proč bychom je vlastně měli obnovovat?“ – Názory na budoucnost světoznámých buddhů z údolí řeky Bámján ve středním Afghánistánu, jež nechali tálibanští velitelé před několika lety z náboženských důvodů rozstřílet, se různí stejně jako předpovědi počasí na příští měsíc... Fotografiemi z Bámjánu doprovázím článek „Údolí, kde popravili Buddhu“ v týdeníku Mladý svět, číslo 43/2004.

Cape Coast

Přestože otrokářství na západoafrickém pobřeží dávno odzvonilo, kulisy, v nichž se odehrávalo, zůstaly dodnes. Jednou z nejpůsobivějších je město Cape Coast na ghanském pobřeží Guinejského zálivu, kde si Ghana každoročně připomíná své první setkání s bělochy... O Cape Coast píšu v týdeníku Mladý svět, číslo 6/2004.

Skalní město Petra

Vádí Músá žije z jediného – z turistického ruchu. Přesto však její jméno téměř nikdo nezná. Málokdo si ji spojí s metropolí, kterou v pouštích dnešního Jordánska založili před dvěma tisíci lety Nabatejci. Vádí Músá, v překladu Mojžíšova řeka, je vstupní branou do skalního města. O skalním městě Petra píšu v týdeníku Mladý svět, číslo 18/2004.

Echuca

„Pozor, tady bydlí rozmazlený pes," čtu upozornění zapíchnuté v květináči před hostelem. „Chovej se jako doma," vítá mě pan domácí a odchází se svým zhýčkaným německým ovčákem k veterináři. Srdečnější uvítání v Echuce, historickém přístavu na největší australské řece Murray, jsem si ani nemohl přát... O Echuce píšu v týdeníku Mladý svět, číslo 4/2004.