TOPlist

Zprávy z cesty

Singapuru ve fotografii: 2014 vs 1999 (9. 9. 2014)
Svět kolem nás se mění. Někdy pomalu a neznatelně, jindy rychleji a výrazněji. K lepšímu, i k horšímu. Následující fotografie dělí 15 let. Kolik najdete rozdílů?

Ramadán (4. 8. 2014)
Právě máme za sebou islámský svatý postní měsíc Ramadán. Tady v Malajsii ho muslimové pečlivě dodržují. Od úsvitu do západu slunce není dovoleno nic jíst, pít, kouřit. Lidé by se měli zdržet světských radovánek a více se věnovat duchovním záležitostem, např. čtení Koránu… Výjimku v půstu mají děti do puberty, těhotné a kojící matky. Dále ženy v menstruaci či lidé na cestách, ti by si ale měli „zameškané“ dny nahradit… Život je i navenek omezen, spousta restaurací a jídelen je přes den zavřena, lidé vypadají tak nějak unaveněji, parky jsou prázdné… V Malajsii žije ale docela hodně Číňanů, Indů a dalších lidí jiných vyznání, kteří se řídí svými jinými pravidly, což taky znamená, že v indických či čínských jídelnách se najíst dá i v průběhu dne.

Cyberjaya (4. 6. 2014)
Přes den je hodně horko, 35 a víc, když nastavíte klimatizaci na 26 a přijdete z venku, je vám zima! V noci je taky horko – abych to přiblížila, tak abychom zmírnili noční horko, máme klimatizaci nastavenou na pouhých 27 stupňů, aby nám nebylo moc zima (ještě jednou podotýkám, že v noci) :-). V přízemí jsou dva bazény, jeden malý dětský a jeden velký, kde ale dospělák dosáhne na zem a jsou v něm vodotrysky. Takže tam každý den trávíme nějaký čas a budeme i nadále. Kousek od nás je i zcela moderní dětské hřiště s houpačkami, průlezkami, skluzavkami… a dalších pět pater pod úrovní „našeho přízemí“, které leží na pěti patrech garáží, je molo, kde jsou různé restaurace (indická, arabská, malajská, dokonce jsem zahlédla i cukrárnu a Starbucks coffee…), lékárna, obchůdky…

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit