TOPlist

eCesty O webu Historie webu

Historie webu

1997 eCesty 1.0
5. prosince spouštím web Cesty s prvními cestopisy a fotografiemi. Od srpna 1998 do července 1999 na něj posílám zprávy z cesty kolem světa (první česká cesta kolem světa, kterou bylo možné sledovat on-line na webu).
1999  
Přibývají části Země (souhrnné informace o zemích, které jsem projel), Fotografie měsíce, Lasturky (bankovky a mince, ve 2011 přejmenováno na Platidla), později i fulltextové vyhledávání. Taky se konečně dostávám k tomu, abych vytvořil stránku odkazující na všechny Cestopisy a deníky ke stažení.
2000 eCesty 2.0
Počátkem roku registruju doménu eCesty.cz a 1. září se z Cest stává e-časopis eCesty. Zásadně se mění kabát stránek, části webu se mění na rubriky, je přidána soutěž, tip na stránku. Později přibývá rubrika Rádce cestovatele a v roce 2001 rubrika EtnoKuchyně. Následná vnitřní reorganizace stránek dál sjednocuje vzhled a zpřehledňuje navigaci.
2002 eCesty 2.5
Zásadní změny navigační lišty, neustále se vyvíjí titulní stránka.
2005  
Přesun webu z www.bbraun.cz/cesty na samostatnou doménu eCesty.cz.
2011 eCesty 3.0
Platforma, na které eCesty běží, se mění z Microsoft FrontPage na redakční systém Joomla!. Dále se tím sjednocuje a zatraktivňuje vzhled, zpřehledňuje navigace, zjednodušuje správa, a především se otevírají obrovské možnosti ve využití tisíců aplikací a doplňků, které pro Joomla! existují. Více zde.
2015  
Titulní stránka zjednodušena, větší důraz kladen na velké fotografie.
Více archivovaných stránek si můžete prohlédnout na serveru Internet Archive Wayback Machine:  
www.bbraun.cz/cesty 1997 – 2004
eCesty.cz 2001 – podnes
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit