TOPlist

eCesty Etnosvět EtnoKuchyně

EtnoKuchyně

Cestování není jen poznávání lidí, památek a přírody. K cestování patří i ochutnávání, pošušňávání si nebo naopak opovržlivé pohledy obličeje či přímo žaludku. Ano cestování je i jídlo, i když někdy to, co dostaneme naservírováno na první pohled jídlo vůbec nepřipomíná. Však to znáte...

Jak se jí jinde? Jinak!

Způsoby stravování se liší národ od národu. Všichni pozorujeme určité odlišnosti už i v rámci menších regionů. Třeba v rámci Evropy Češi jedí více pečiva, Francouzi si zase u jídla rádi a dlouze posedí. Zcela jiné je stolování v zemích „třetího“ světa. V těchto zemích se s jídlem potkáváme všude, nejenom na určených místech, jako jsou obchody nebo restaurace (těch je tam opravdu méně než u nás a v poněkud odlišném provedení). Prostě všude na ulicích. Spousta lidí si vydělává vařením venku přímo před vašima očima. Jídlo krásně voní, a vy nemusíte mít strach, že byste v kteroukoliv denní nebo noční hodinu nesehnali něco dobrého a zároveň levného na zub. Jídlo je taky jedna z věcí, která pokud jsme dostatečně otevření, dělá cestování po pro nás ekonomicky méně rozvinutých zemích ještě zajímavějším.

Je to jednodušší než si myslíte

Na této nové stránce eCest se s Táňou pokoušíme přiblížit Vám jak si jídlo ze zemí vzdálených vlastními silami uvařit přímo doma. Sesbírali jsme recepty z cizích krajů a začali vařit. Ze začátku to nešlo jak bychom chtěli, ale postupně jsme si začali zvykat na všechny ty zvláštní postupy a ingredience. Na vlastní kůži jsme zjistili, že udělat etnické jídlo nejen že není nemožné, ale v našich podmínkách, kdy drtivá většina původních přísad už je k dostání, je to celkem jednoduché a navíc zábavné.

Co zde najdete

Co tedy na těchto stránkách najdete? Recepty a postupy přípravy jídel, spolu s radami jak sehnat hůře dostupné přísady a fintami jak uvařit jídlo, které bude celkem dost blízké tomu, co už jste na cestách ochutnali, nebo se chystáte ochutnat. Chceme sem přidávat vlastnoručně ověřené recepty, způsoby vaření, druhy koření a určitě přijdeme na další věci.

Nebojte se zkoušet a experimentovat. Zkuste si znovu připomenout vůně, které Vás doprovázely na cestách, nebo naopak připravit se na požitky, které Vás teprve čekají. Nebojte se zkoušet a nebudete litovat :).

Dobrou chuť Vám přejí Táňa a David

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit