TOPlist

eCesty Archív Media

Media

Melbourne, město se smyslem pro humor

Článek zde.

Canberra: Genocide Aboriginals

Článek zde.

Port of Echuca: B. Y. O.

Článek zde.

Zlatá horečka na jihu Austrálie

Článek zde.

Etnický večer v čajovně: Indie II.

Mezi muslimy: Džihád

Co je džihád? Kdo jej může vyhlásit a z jakého důvodu? Článek zde.

Mezi muslimy: Terorismus

Islám a terorismu jsou dnes stále více spojováni. Proč? Je k tomu nějaký důvod? Jak se islám staví k násilí a terorismu? Začneme z trochu jiné strany, což nám ve zkratce umožní projít od kořenů islámského práva až k jeho pohledu na terorismus. Článek zde.

Mezi muslimy: Vztah k cizincům

Podoba muslimů jako krvelačných šelem s kulometem, jíž vykreslují naše média je stejně zavádějící, jako podoba „Západu“ jako rejdiště Satana, jež vykreslují některá muslimská média. Máme o sobě navzájem málo informací. Lépe řečeno informací máme dost, ale zájem je pouze o ty senzační a povrchní. Jak muslimové doopravdy berou cizince, respektive hosty vůbec? Článek zde.

Mezi muslimy: Postavení ženy

Jaké je to být ženou v islámské společnosti? Co říká Korán? A jak vypadá skutečnost? Posuďte sami. Článek zde.

Mezi muslimy: Korán

Tak jako je pro křesťany základním písmem bible, pro taoisty Tao-te ťing, či pro hinduisty védy, je pro muslimy prvotním zdrojem Korán. Jak vznikl, jak vypadá a co obsahuje? Článek zde.

Etnický večer v čajovně: Indie I.

Mezi muslimy

Muslim rovná se Arab. Tak vidí islámský svět velká část nejen Čechů. Jde o stejné zjednodušení jako říci, že křesťan rovná se Slovan. Kdo tedy jsou muslimové? Článek zde.

Večeře s klokany

Článek zde.

Coober Pedy − dobrovolný život pod zemí po australsku

Článek zde.

Gigantický mozek uprostřed australské pouště

Článek zde.

Kakadu National Park, Northern Territory, Australia

Článek zde.

Proč jsme ukradli Austrálii?

Článek zde.

Jak cestovat po zemích „třetího“ světa X. − Kulturní šok

Na závěr našeho seriálu o cestování po zemích „třetího“ světa jsem si záměrně nechal povídání o kulturním šoku, protože završuje vše co bylo řečeno v dílech minulých. Dozvíte se co to je kulturní šok, proč přichází a jak se s ním vypořádat. Článek zde.

Jak cestovat po zemích „třetího“ světa IX. − Jak se kamarádit s domorodci

Na cestách obdivujeme památky, obdivujeme scenérie, obdivujeme jídlo, obdivujeme všechno možné, jen jedno neobdivujeme: domorodce. V zemích „třetího“ světa jsou pro nás často jen kulisou, většinou hlučnou a nepochopitelnou, od které máme odstup a kterou se snažíme nějak přetrpět. A pokud si jich všimneme, jsou pro nás jen herci na jevišti zvaném „exotika“. Jak to změnit? Jak přidat našemu vztahu k nim lidský rozměr? Jak se s nimi skamarádit? Článek zde.

Jak cestovat po zemích „třetího“ světa VIII. − Zdraví na cestách

Jsme-li zdraví a v pohodě, vnímáme stejnou cestu úplně jinak, než když námi cloumají zdravotní potíže. Proto není od věci dobře se připravit a během cesty si zdraví dál opečovávat. Jak na to se dočtete v tomto článku. Článek zde.