TOPlist

Zpráva z Prahy – 30. 8. 2002 – Odlet

Měsíc je na cestování krátká doba. Každá z těch třech zemí, kam míříme - Libanon, Sýrie a Jordánsko - by si zasluhovala daleko delší dobu jen sama pro sebe, ale tolik času nemáme. Co nás tedy v tom omezeném čase čeká?

Libanon

Do Bejrútu přiletíme v sobotu 31. 8. brzy ráno. Dospíme na letišti a možná hned vyrazíme pryč z Bejrútu. Podle situace. Buď na jih Libanonu, do klidných přímořských městeček, nebo někam do hor. Vedle lidí, z nichž je v Libanonu docela zajímavý mix (většina šíítští muslimové, pak suniti a křestani), je tu krásná příroda (pohoří Mount Lebanon, kaňony, jedinečné cedry - symbol Libanonu) a spousta památek na naše dávné předky (Baalbek, Byblos apod.). Týden, který tam chceme strávit je hodně málo, proto konečný výběr míst budeme dělat až na místě. Podle toho co nám kdo řekne, podle momentálního pocitu.

Sýrie

Syřany jsem před 10 lety zažil jako úžasně pohostinný národ. Podle zpráv, které mám se to naštěstí nezměnilo.Těším se znovu na Aleppo, s jeho velkým trhem, přesně podle našich představ o Orientu. Těším se na Damašek, Palmyru, křižácké hrady. Trochu víc bychom se chtěli podívat na Eufrat a i jih Sýrie. Máme na to 2 týdny. Konečně udělám použitelné fotky.

Jordánsko

Cílem číslo jedna je pouštní oblast Wadi Rum, kde jsem minule nebyl a nabatejské skalní město Petra, kde jsem se už potuloval. Obě oblasti za těch 10 let hodně podražily, takže doufám, že na ně budeme mít v poslední čtvrtině cesty ještě dost peněz. Možná přidáme nějaké strážní hrady v poušti a zastávku u Mrtvého moře (abych viděl jak vypadá z druhé strany než z Izraele). Zpět odlétáme z Ammánu, v noci na neděli 29. 9.

To je zatím vše, příští zpráva by měla být z Libanonu. V Sýrii to prý s Internetem není moc slavné, snad jej seženeme alespoň v Damašku. V Jordánsku už by to zase neměl být problém.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit