TOPlist

eCesty Archív Cestopisy Thajsko 2008

Thajsko 2008

Thajsko 2008 – první část deníku

Přesně před pěti lety jsme se s Táňou a tehdy čtyřměsíčním Mikim ocitli v Thajsku. Přijel jsem tam vést projekt informačních kampaní o národních parcích Západní pralesní oblasti na pomezí Thajska a Barmy. V Thajsku jsme strávili 8 měsíců, po návratu jsme se opět rozrostli, takže nebyl čas sepisovat zápisky. Teď je tedy konečně dávám dohromady a začal jsem první část pokrývající počáteční dva měsíce pobytu – návštěvu Isanu (severovýchod Thajska) a rezervací a národních parků Západního pralesa.

Ampawa

NP Erawan

NP Kaeng Krachan

NP Khao Laem

NP Khao Phra Wihan

Khmérský chrám Preah Vihear v národním parku Khao Phra Wihan je zosobněním hraničních sporů zemí v jihovýchodní Asii. Patří Kambodži, avšak vstup je pouze z thajské strany (z kambodžské strany se tyčí na vysokém útesu). Z dob vlády Rudých Khmérů leží v zaminovaném území – nedoporučuje se tedy scházet z vyznačených stezek.

DODATEK: Spor o chrám se opět rozhořel pár týdnů po naší návštěvě. Následně nebyl několik let přístupný a od roku 2015, kdy byl nadobro uzavřen přístup z Thajska, je možné jej navštívit již jen z kambodžské strany.

NP Khao Yai

NP Mukdahan

NP Pha Taem

NP Si Nakharin

NP Thong Pha Phum

Rez. Thung Yai East

Rez. Um Phang

Ayuthaya

Bangkok

Chaotický, barevný, dusivý. Kýčovitý, živočišný, únavný. Avšak vždy inspirující. To je Bangkok, neuvěřitelně pestré město, propletené stovkami vodních kanálů a tisíci bezejmenných uliček, jež jsou každodenně svědky miliónů nejobyčejnějších i méně obyčejných příběhů.

Damnoen Saduak

Hua Hin

Kanchanaburi a okolí

Kanchandit

Ko Lanta