TOPlist

Zpráva z Prahy – 28. 5. 2004

Dnes odlétám do Frankfurt a dál do Dubaje, kde přistanu zítra ráno. Navazující spoj do Islámábádu letí až večer, takže celý den strávím poflakováním se po Dubaji. V neděli ráno přistanu v Islámábádu, dospím na letišti a hned sednu na autobus do Péšávaru. V pondělí zařídím povolení pro průjezd kmenovým územím západního Pákistánu a nejpozději v úterý bych měl být v Kábulu.


V Afghánistánu nemám pevně daný plán, jen jakousi představu která místa bych chtěl navštívit. Vedle Kábulu to bude Bámján (místo dávného buddhistického osídlení, v posledních letech známé především zničenými sochami obrovských Buddhů vytesanými ve skalním útesu), Pandžšírské údolí (jedno z mála míst, které zůstalo nedobito Tálibánem a odkud pocházel Ahmadšáh Masúd, jeden z nejvýznamnějších odpůrců Tálibánu), Mazár-e Šaríf a nejspíš i nějaká místa po cestě.

Na Afghánistán mám zhruba tři týdny, zbytek strávím na cestě, především v Pákistánu. Zprávy bych chtěl posílat alespoň jednou týdně, Internet je ve velkých afghánských městech běžně dostupný.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit